Ринки та торгові центри

Охорона ринків та торгових центрів

Охороняємо майно та продукцію на території ринків та торгових центрів.

На початку роботи оглядаємо територію, виявляємо особливості об'єкта та пропонуємо методи посилення захисту.

Запобігаємо розкраданню майна, усуваємо конфілікти між відвідувачами та стежимо за пожежною безпекою.

що включає послуга

Спочатку роботи оглядаємо територію: площу, розташування, планування. Аналізуємо графік роботи об'єкта охорони, кількість співробітників та відвідувачів. Після перевірки складаємо акт обстеження. Формуємо програму захисту об'єкта та приступаємо до роботи.

Фізична охорона

Підбираємо команду під об'єкт охорони.

Відеоспостереження

Встановлюємо камери відеоспостереження.

Комплекс послуг

Здійснюємо фізичну та технічну охорону.

Наш досвід у цій сфері

ТРЦ "КОСМОС"
докладніше
Ринок СОЛЛІ
докладніше
Сумський ринок
докладніше
ТРЦ "Караван"
докладніше
Ринок Термінал
докладніше
ТРЦ "Магніт"
докладніше
у вас є питання?
Наші експерти з охорони із задоволенням розкажуть докладніше
обговорити з експертом
Кратос
Охорона
у Харкові

Фізична охорона супермаркетів, ринків, ТЦ у Харкові

Охорона таких масштабних об'єктів, як торговельно-розважальні центри (ТРЦ) чи ринки, потребує високого рівня відповідальності та дисципліни кожного охоронця, чітких інструкцій від керівників груп охорони.

Безпека ТРЦ та супермаркетів включає не тільки видиму для відвідувачів частину, як охоронні пости та патрулювання, а й організацію постів для моніторингу відеоспостереження.

Складність охорони таких об'єктів полягає не лише у розмірі території, а й у величезному потоці відвідувачів. Варіантів позаштатних ситуацій тут може бути дуже багато: заворушення, конфлікти, розбіжності з адміністрацією та інше. Причому навіть найменший із таких випадків — це серйозний удар по іміджу ТРЦ. Фізична охорона торгових майданчиків дозволяє запобігти масі порушень, підвищити рівень дисципліни гостей ТРЦ, а також позитивно відбивається на іміджі торгового центру або торгового майданчика.

Головне завдання фізичної охорони торгового об'єкта — щоб кожен, хто перебуває тут, відчував себе у безпеці: як гості, так і його співробітники.

Зони відповідальності охорони:

 • Своєчасне виявлення і правильне реагування на загрози, що виникають, і позаштатні ситуації;
 • Повний контроль усіх входів та виходів, а також прилеглої території об'єкта;
 • Здійснення необхідних заходів щодо проведення евакуації відвідувачів та співробітників за надзвичайних ситуацій.
 • Контроль за цілісністю всіх об'єктів, вітрин та іншого майна, розташованого в будівлі.

Особливості охорони ринків

Охорона ринків передбачає припинення спроб крадіжки та шахрайства, затримання порушників правопорядку, охорону магазинів після закриття ринку. Важливою особливістю охорони ринків є щільна взаємодія охоронців з адміністрацією ринку для припинення спроб розміщення торгових точок без дозволу адміністрації, охорони майна власників та орендарів магазинів.Величезний потік людей, які відвідують ринок, є сприятливим підґрунтям для виникнення різноманітних конфліктів і заворушень. Саме фізична охорона ринку допомагає утримувати ситуацію під контролем. Охорона ринку обов'язково передбачає не тільки стаціонарні пости, а й мобільні патрулі для регулярного обходу всієї площі, що охороняється.

Організація охорони торгового центру

Перший крок під час роботи з великим об'єктом, як ТРЦ — це аудит. На цьому етапі знайомляться з площею, розташуванням, особливостями прилеглої території та паркування, рівнем загроз, часом роботи центру.

Вибір найкращої системи охорони для об'єкта: кількість охоронців, розподіл постів на кожному поверсі, на парковці та прилеглих територіях, а також режим охорони.

Створення для кожного охоронця чіткого списку обов'язків та зон, що охороняються. Під час роботи проводитиметься постійний контроль дій та пильності охоронців, щоб підтримувати якість безпеки на найвищому рівні.

Кількість постів завжди індивідуально підбирається кожному за об'єкта. Ключові пости зазвичай розміщуються:

 • На внутрішній території ТРЦ. Охоронці патрулюють різноманітні зони: фуд-корти, розважальні майданчики, дитячі зони тощо.
 • На всіх входах та виходах до будівлі ТРЦ.
 • На парковках біля розважального центру (як відвідувачів, так і для службового транспорту).

Практика показує, що охорона ТРЦ – це завдання підвищеного рівня складності. Від фахівців вимагається відповідальність і вміння знаходити виходи із нестандартних позаштатних ситуацій.

У разі виникнення будь-якого конфлікту, охорона повинна заспокоїти відвідувачів (часта ситуація поблизу барів і ресторанів у ТЦ). Якщо стандартних заходів щодо усунення таких конфліктів не вистачає, охоронці можуть викликати представників поліції.

Комплексний підхід до охорони ТРЦ полягає у розумному комбінуванні фізичної охорони та сучасних технічних систем.

Особливо це актуально на об'єктах посиленого контролю. У торговому центрі це ювелірні відділи, пункти обміну валют, каси, бухгалтерія, магазини з антикваріатом та дорогими товарами. Як правило, такі зони потребують додаткової фізичної охорони, а також обладнуються додатковими системами захисту, відеоспостереження та тривожними кнопками.

Специфіка фізичної охорони супермаркету

Фізична охорона супермаркетів, магазинів та інших торгових об'єктів великої площі потребує особливого підходу. Проектування системи безпеки передбачає аналіз безлічі факторів:

 • планування;
 • особливості прилеглої території;
 • схема розташування входів та виходів;
 • час роботи;
 • середня кількість покупців.

На основі отриманої інформації розраховують оптимальну кількість постів, затверджують перелік посадових інструкцій для кожного охоронця, знайомлять його зі списком підконтрольних зон. Найчастіша проблема супермаркетів – це спроби крадіжки товарів відвідувачами. Охоронці супермаркетів з агенції «Кратос» мають великий досвід у виявленні таких порушників та припиненні спроб злодійства, що дозволяє супермаркету мінімізувати втрати від винесення неоплаченого товару.

Часті запитання наших клієнтів:

Які обов'язки та повноваження охоронця?

До зони відповідальності наших співробітників входить фіксація та ліквідація загроз, що виникають, забезпечення безпеки працівників та відвідувачів комерційного об'єкта, захист від псування та крадіжки майна – вітрин, товарів, обладнання.

Які заходи охоплює охорона торгового центру?

Організація стаціонарних постів, моніторинг систем відеоспостереження, регулярне патрулювання.

Які технічні засоби використовують для охорони ринків?

Використовуються системи відеомоніторингу, пультової охорони, тривожні кнопки. Проте, найефективнішим методом охорони ринку залишається фізична охорона.

замовити технічну охорону